Jdi na obsah Jdi na menu
 


Punk

 

Punk [pank] je hudební a životní styl.

 

 

Anglicky toto slovo znamená nesmysl, výtržník. Toto označení se používalo pro nekvalitní hudbu. Punk jako hnutí vznikal postupně, přesto za jeho vznik bývá zpravidla označován rok 1976. Především 
v Anglii tento styl nebyl chápán pouze jako hudební záležitost, ale 
i jako věc životního stylu. Punkeři se pak programově stavěli proti společnosti a propagovali protikladný životní styl, kdy kritizovali především přetvářku a „honbu za penězi“. Tento životní styl během krátké doby vedl k určité pasivitě a s hnutím se často šířily drogy. Stěžejním heslem punku je No Future! - žádná budoucnost. Toto heslo lze za určitých okolností považovat za zlidovělou verzi teorie bodu Omega, se kterou ve 20. století přišel jezuitský teolog Teillhard de Chardin. Ze strany vyznavačů punku se lze často setkat s tvrzením, že základem punku je provokace.

Ačkoliv je s punkem spojována hlavně Anglie,tak punk vznikl 
v americe. Původně se jmenoval Street-rock a v anglii dostal pojmenování Punk. V 70. letech nastoupila v británii první vlna punku. Punk se stal tím nejtvrdším,co jste mohli na hudební scéně slyšet. Hudba není nikterak složitá, zato je velmi rytmická a texty úderné.

Punk byl forma protestu,jeho texty vystupují proti režimu a volají 
po anarchii

 

 

Obrazek

 

 Zdroj: adinecka.wgz.cz/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář